Paslanmaz Boru Nipel

Paslanmaz tesisatlar, endüstriyel alanlar başta olmak üzere, sıvı ve gaz akışının sistemli bir şekilde iletilmesi gerektiği her ortamda kullanılmaktadır. Taşınan ürünün cinsine, basıncına ve sıcaklık değerine göre uygun paslanmaz boru ve fittings (bağlantı parçaları) seçilmesi gerekir.

Paslanmaz çelik nipeller, her iki ucuna veya bir ucuna diş açılmış olan DIŞTAN DİŞLİ endüstriyel bağlantı parçalarıdır. İşlevi, aynı veya farklı çaptaki boruları veya diğer bağlantı parçalarını birbirine bağlamaktır. Genellikle BSP, BSPT ve NPT diş normlarında üretilmektedir.

Paslanmaz boru nipel 1/2" ve 4" ölçüleri arasında tüm istenilen boy ve çaplarda üretimimiz olup AISI 304, 304l, 316, 316L standartlarında ürün işleme yapılır.

Çift taraflı boru nipelleri her iki ucuna da diş açılmış boru parçasından üretilmektedir. Tesisata bağlantısı boru anahtarı vasıtasıyla gerçekleştirilir. Genel olarak 1/8” ile 4” arasındaki ölçüler tesisatlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Ölçüleri aşağıdaki tablodan inceyebilirsiniz.
326cf9ca0457427a8b0c7ee68db1f799

Tek taraflı nipeller bir ucuna diş açılmış borudan yapılan bağlantı parçalarıdır. Kaynak ağızlı olarak devam eden tesisatın dişli olarak devam etmesini sağlamaktadır. Genel olarak 1/8” ile 4” arasındaki ölçüler tesisatlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Ölçüleri aşağıdaki tablodan inceyebilirsiniz.

Daha Kolay Endüstriyel Çözümler İçin Yardıma mı ihtiyacınız var? Biz Uzmanız!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir